
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 8 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | 14.5 ns |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 14.5 ns |
| High Level Output Current | 8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Packaging | Reel |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Logic Level - Low | 0.5 V to 1.65 V |
| Logic Level - High | 1.5 V to 3.85 V |
Stock: 57
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53376
Ext.Price$0.53376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53376 | $0.53376 |
| 10 | $0.42413 | $4.24130 |
| 25 | $0.38697 | $9.67425 |
| 50 | $0.35307 | $17.65350 |
| 100 | $0.32214 | $32.21400 |
| 300 | $0.30836 | $92.50800 |
| 500 | $0.29517 | $147.58500 |
| 1000 | $0.27868 | $278.68000 |
